Ludzas novads

Tautas panorāma

Результаты выборов самоуправлений 2017 г. (по состоянию к 04.06, 12:11)

(Источник: ЦИК)

  • Проголосовало: 727 839 / 1 443 801 (50,41%)
+ -

Доска объявлений

Добавить комментарий
LTV Panorāma
Turpināts 5) Kad valstī tika paaugstinātas algas pirmsskolas pedagogiem, Ludzas pašvaldība savās iestādēs samazināja slodzi, rezultātā Ludzā bērnudārzu audzinātājas saņem tik pat, cik iepriekš! Citas pašvaldības saviem skolotājiem maksā šo valsts noteikto minimumu un vairāk. Vai, jūsuprāt, tā bija taisnīga rīcība, un vai pašvaldība plāno pārskatīt šo lēmumu? 6) Vai Ludzas pašvaldība plāno piešķirt atlaides sabiedriskajā transportā pensionāriem? 7) Ludzā tiks iekārtots “Gaismas dārzs”. Iedzīvotāji uztraucās, ka pilsēta šo projektu nevar atļauties un līdzmaksājums varētu pieaugt?
LTV Panorāma
Tā kā neizdevās novada mēri nointervēt "Tautas panorāmas" ietvaros, aicinām atbildēt uz mūsu un iedzīvotāju jautājumiem te: 1) Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? 2) Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies? 3) Ludzas novadā ir 6. lielākais bezdarbs Latvijā – 19,1 % iedzīvotāju ir bez darba. Nosauciet 3 konkrētas lietas, ko pašvaldība ir darījusi, lai novadā būtu vairāk darba vietu? 4) Iedzīvotāji, kas godīgi maksā par patērēto ūdeni atbilstoši savam skaitītājam, ir neapmierināti ar lielo ūdens patēriņa starpību. Iedzīvotāji uzsver, ka tas ir pašvaldības pienākums- noskaidrot, kur paliek ūdens, un tad novērst zudumus, arī panākt, lai regulārie nemaksātāji sāktu maksāt rēķinus. Ko pašvaldība ir darījusi lietas labā ? (iedzīvotāji vāca pat parakstus) Turpinājums sekos.
Dace
Labdien! Man liekas nepareizs nekustamā īpašuma aprēķina princips... Kāpēc nodoklis tiek rēķināts no manas apdzīvojamās platības. Tikai tāpēc, ka esam gribējuši dzīvot ērtāk, lai katram būtu sava istaba (tā saucamā privātā telpa), mums jāmaksā vairāk par to pašvaldībai. Iegādājoties zemi, būvējot māju mēs jau esam maksājuši pietiekami daudz jau visādus maksājumus (pie zemes iegādes, pie būvniecības, projektu saskaņošanas, atļauju saņemšanas un tad jau visi būvniecības materiāli, celtniekiem....). Ar ko mēs atšķiramies no tā, kuram īpašumā ir 100m2 un mums 200m2? Pašvaldības "labumus" izmantojam vienādi, pat varbūt mēs esam sliktākā situācijā, jo ceļš pie mūsu īpašuma ir "briesmīgs", komunikācijas no pašvaldības nekādas, bet nodoklis man ir lielāks nekā tam, kuram gar māju iet asfaltēts ceļš, apgaismota iela u.t.t., Tikai viņam ir mazāka dzīvojamā kvadratūra. Nodoklis būtu jārēķina no īpašuma atrašanās vietas, pa kvartāliem, zonām, atkarībā no tā kāda infrastruktūra ir pieguļošam īpaš