Самоуправлений выборы 2021

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"

Имя, фамилия Год рождения Место работы Анкета Соцсети
1. Sandra Pētersone 1969 Talsu novada pašvaldība
2. Eva Kārkliņa 1966 Rojas novada dome
3. Gundars Sebris 1967 Talsu Valsts ģimnāzija
4. Roberts Šiliņš 1973 Mērsraga novada Dome
5. Gaidis Bērziņš 1970 LU Juridiskā fakultāte
6. Una Sila 1969 Dundagas vidusskola
7. Andis Āboliņš 1984 Talsu novada pašvaldība
8. Jana Damberga 1977 Talsu Valsts ģimnāzija
9. Māris Alsbergs 1982 LPKS "Latraps"
10. Uģis Lauzējs 1980 SIA "LAC serviss"
11. Modris Jirgensons 1982 SIA Scandbio Latvia
12. Mārtiņš Maķevics 1984 Talsu novada izglītības pārvalde, Talsu novada sporta skola
13. Solveiga Siliņa 1976 LVMI Silava un LLU valsts zinātniskās izpētes mežu apsaimniekošanas aģentūra "Meža pētīšanas stacija"
14. Edgars Grīnītis 1989 SIA KALVAS
15. Jānis Balders 1990 SIA Light Lab
16. Daiga Vētra 1963 SIA "LMK"
17. Maija Dubro 1950 Sabiles aprūpes biedrība Kalme - sociālās aprūpes iestāde
18. Nannija Pētersone 2000 Talsu Valsts ģimnāzija
19. Eliko Bērziņa 1964 LR Pārtikas un veterinārais dienests Ziemeļkurzemes pārvalde
20. Ričards Meženieks 1998 Pašnodarbināts
21. Ineta Pugoviča 1961 Talsu 2. vidusskola
22. Vilis Ieviņš 1948 ZS "Lauciņi"
Программа партии
Talsu novads
(Dundagas novads, Mērsraga novads, Rojas novads, Talsu novads)
programma

Nacionāli apvienoti. Nacionāli stipri. Par Talsu novadu!

Nacionāli – tātad par savējiem. Latvijas kontekstā – par savu pilsētu un novadu. Pilsētas un novada kontekstā – par ikvienu mājsaimniecību. Ikvienu iedzīvotāju. Jaunu vai ne pārāk, turīgu vai ne tik ļoti, publisku vai klusi dzīvojošu savu dzīvi, bērnus audzinošu, saimniecību uzturošu. Apvienoti vieglos un ne tik vieglos laikos. Kopā mēs esam stipri kā novads. Kopā mēs esam stipri katrs individuāli. Tādēļ mēs šeit esam, lai visi kopā darītu Talsu novadu labāku, pārtikušāku, izglītotāku, drošāku un veselīgāku.

Rūpējoties par mūsu bērniem

Durvis ģimenēm ar bērniem pie mums vienmēr būs atvērtas. Ikvienam vecākam jābūt drošam laist savus bērnus pasaulē, jo pašvaldība nodrošinās vietu bērnudārzā tuvāk dzīvesvietai. Bērnam augot – mācību iespējas konkurētspējīgās skolās ar apmācītiem un motivētiem skolotājiem, brīvpusdienas visiem bērniem līdz 9. klasei ieskaitot. Jaunais dzīves ritms prasa katram skolēnam savu portatīvo datoru – palīdzēsim šo jautājumu risināt! Vispusīgai bērnu attīstībai – mākslas, mūzikas un sporta skolas, kultūras kolektīvu un pulciņu nodarbības. Pašvaldība atbalstīs jauniešu iesaisti Jaunsardzes un Mazpulku organizācijās. Vasaras brīvlaikos būs pieejamas vasaras nometnes un tiem skolēniem, kuri gribēs strādāt, – domes sarūpētas darbavietas.

Gan strādāt, gan dzīvot Talsu novadā

Katrs novada iedzīvotājs ir pelnījis cienījamu dzīvi ar sakārtotām pamata vajadzībām. Būs darbs un nodarbinātība, jo mēs rūpēsimies par uzņēmējdarbībai un investīcijām draudzīgu vidi. Ieklausīsimies un atbalstīsim gan novada lielos, gan arī mazos uzņēmējus. Turpināsim attīstīt abas jaunā novada ostas. Apsolām turpināt ceļu infrastruktūras un transporta iespēju nepārtrauktu attīstību, uzturēt kārtībā esošos savienojumus – vasarā pašvaldības grants ceļus apdzīvoto vietu tuvumā apstrādāsim ar pretputes materiāliem, ziemā tīrīsim sniegu no pašvaldību ceļiem un palīdzēsim to organizēt privāto ceļu īpašniekiem. Nodrošināsim pieejamu veselības aprūpi pilsētās un pagastu centros, palīdzot ar transportu nokļūšanai pie ārstiem sociāli mazāk aizsargātām iedzīvotāju grupām. Motivēsim jaunos ārstus izvēlēties Talsu novadu kā nākamo dzīves un darba vietu, piešķirot stipendijas un mājokļus, palīdzēsim ar kabinetu aprīkošanu ar labvēlīgiem noteikumiem.
Ikvienam no mums dzīvē pienāk grūti brīži. Šīs situācijas ir jāierauga un jāpalīdz atrisināt pašvaldības sociālajam dienestam. Darba zaudēšana, nopietnas slimības, darbaspēju īslaicīgs vai pastāvīgs zaudējums – ir jāierauga, jāpalīdz ne tikai tiem, kas prasa, bet arī tiem, kas par to klusē.
Novadu reforma paredz procesu centralizāciju. Mēs uzmanīgi sekosim līdzi, lai tiek saglabātas vietējo kultūras un saieta namu funkcijas ar atbilstošu finansējumu tautas mākslas kolektīviem, tradicionālo prasmju meistariem un kopām. Atcerēsimies par mūsu saknēm – mēs esam cēlušies no lībiešiem un kuršiem. Bez mūsu rūpēm un uzmanības šīs kultūras formas būs apdraudētas.
Novadu reforma Talsu pašvaldības atbildībā ir nodevusi jūras piekrasti 92 km garumā ar bagātīgām piekrastes zvejniecības tradīcijām un divām ostām – Rojā un Mērsragā. Strādāsim kopā, lai no šīs apvienošanas ieguvēji būtu visi – gan piekrastes Jūrmalciemu iedzīvotāji, gan pārējie novada ļaudis. Balstīsim viens otra ekonomiku un dalīsimies ar resursiem un zināšanām. Šī ir laba iespēja tūrisma attīstībai – ar jauniem piedāvājumiem piesaistīsim atpūtniekus, kas dos pienesumu daudzām saimniecībām un jaunajiem uzņēmumiem novadā.

Atbalsts senioriem

Pienākot vecumdienām, ikvienam jābūt drošam par pienācīgu aprūpi. Ir vairākas lietas, ko mēs varam darīt, sākot no naudas pabalstiem mājokļa uzturēšanai līdz pašvaldības līdzfinansējumam senioru aprūpei sociālajos dienas un pastāvīgās aprūpes centros novadā. Jābūt pieejamai primārajai un sekundārajai medicīniskai palīdzībai – ja ne citādi, tad vientuļajiem senioriem jānodrošina transports nokļūšanai pie speciālistiem. Mēs kā nacionāla partija rūpēsimies par īpašu atbalstu barikāžu dalībniekiem, politiski represētajiem un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Mēs būsim Tava pašvaldība – sabiedrotais un atbalsts visās Tavās dzīves situācijās. Vieta, kur vērsties pēc palīdzības grūtā brīdī, un Tavs draugs, kad būs jāsvin svētki. Tuvākais, kurš neatraidīs, sapratīs un meklēs risinājumu. Mēs apsolām, ka Tu tiksi saklausīts un ieraudzīts, pašvaldības durvis Tev būs atvērtas katru dienu un Tu zināsi, ka esi nozīmīgs savam pagastam, novadam un valstij.

Paldies par Tavu balsi 5. jūnijā!