Engures novads

Tautas panorāma

Результаты выборов самоуправлений 2017 г. (по состоянию к 04.06, 12:11)

(Источник: ЦИК)

  • Проголосовало: 727 839 / 1 443 801 (50,41%)
+ -
  • 1. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

    87,71%
  • 2. "Gods kalpot mūsu Latvijai"

    8,03%

Доска объявлений

Добавить комментарий
Zelma
Varěja jau gan valdības sarakstu atśķaidīt ar kaut ko svaigăku,tur tik daudz noguruśu un apnikušu seju!Vajdzětu jaunăkus un aktīvăkus deputātus.
Kaira Egle
Paldies Smārdes pagasta iedzīvotājai, kas atbildēja žurnālistei par izglītības kvalitāti Engures vsk., kas atrodas Engures pagastā, par pamatu ņemot savu izpratni par skolotāju darbu kopumā un skolēnu neviendabīgo kontingentu. Žurnālistes jautājums bija virspusējs, negāciju rosinošs, salīdzinot izglītības kvalitāti vienā novada izglītības iestādē ar kopējo izglītības kvalitātes reitingu pārējos valsts novados. Vidusskolu kvalitāte valstī (pēc jaunākās informācijas) tiks noteikta par pamatu ņemot obligāto centralizēto eksāmenu kārtošanas indeksu. Ja šis indekss ir zemāks par 30%, tad ir diskusija, ka izglītības process nav kvalitatīvs. 2015./16.m.g. Engures vsk. CE indekss bija 49.1% (VISC informācij). Turklāt CE ir iespēja kārtot arī tiem vidusskolēniem, kuriem mācību laikā ir piemēroti atbalsta pasākumi, kas var samazināt CE kopprocentu. Taču tie visi ir mūsu novada jaunieši, kuriem ir tiesības iegūt kvalitatīvu izglītību uz vietas Engurē. Analītiski izvērtēsim mēdijos pausto inform.!
Māris
Analītiķi ir jau izvērtējuši, ka novadu skolas ar zemu kvalitāti ir jāklapē ciet. Nav ko šķiest līdzekļus uzturēšanai. Novadam Jānodrošina transports skolēnu aizvešanai uz skolām, kur tas līmenis tiek nodrošināts. Jaunjelgavas novadā arī aizklapēja ciet vidusskolu, jo nepietika skolēnu. Pie tā, ka cilvēki bēg prom no novadiem, kur nav darba, neizbraucami ceļi, skaidrs, ka nav vainīgas skolas un skolotāji, bet gan novada vadība.
Smārdes pagasta uzņēmējs
Nupat notikušajā Latvijas Zemnieku savienības kongresā tika izteikts izcili labs priekšlikums - ja mēs nevaram izcīnīt Eiropā konkurētspējīgus nosacījumus saviem zemniekiem, varbūt atlaižam viņiem nekustamā īpašuma nodokli? Ko par to domā Engures novada savēlētie "tautas kalpi"? Engures novada Smārdes pagastā ir ievērojams lauksaimniecības zemju īpatsvars un lauksaimnieciskā darbība. Jādomā, ka Engures novada vadība nedomā tikai par lidostas projektiem, bet arī par sava novada lauksaimniekiem.
Netaisnība ar zemes nodokli
Kā var būt tā, ka dome nekustāmā īpašuma nodokli lidostai atcēlusi jau kādus 10 gadus? Šie neko nedarīja visu laiku un nodokli arī nemaksāja. Toties citiem uzņēmējiem un iedzīvotājiem dome katru gadu krāmē virsū arvien lielākas un lielākas summas par zemi. Tagad jaunajam lidostas īpašnieks miljonāram arī zemes nodokli neliks maksāt, bet no nabagiem kāš un kāš!
Inese
Pec skolotajas Slavinskas teikta saprotu ka Smardes skola macas berni tikai no nelabveligam gimenem tapec tadas sekmes. Varbut so skolu slegt un visus bernus uz specialam skolam

Ответы мэров