Babītes novads

Tautas panorāma

Результаты выборов самоуправлений 2017 г. (по состоянию к 04.06, 12:11)

(Источник: ЦИК)

 • Проголосовало: 727 839 / 1 443 801 (50,41%)
+ -
 • 1. Latvijas Reģionu Apvienība

  62,92%
 • 2. Partija "VIENOTĪBA"

  13,27%
 • 3. "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija

  9,67%
 • 4. Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!” – „Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

  8,51%
 • 5. "LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"

  2,76%

Доска объявлений

Добавить комментарий
LTV Panorāma
(turpināts) 8) Cilvēki raksta, ka ūdens kvalitāte ir briesmīga, veidojas kaļķakmens uz maisītājiem, bojājas trauku un veļas mazgātāji. Vai ES nedeva naudu ūdens infrastruktūras pārbūvei? 9) Apkures sezonā Piņķos vēlos vakaros, naktī un no rītiem gaiss ir smakojošs. Kā to risināsiet? 10) Vai būs bezmaksas sabiedriskā transports pensionāriem un – kad? 11) Babītes ciems tiekot aizmirsts, viss lēnām pārceļas uz Piņķiem. Kā to risināt? Kad attīstība un ieguldījumi būs vienmērīgi? 12) Kāds iedzīvotājs ziņojumu dēlī raksta- pašvaldība pret bāreņiem Babītes novadā izturas cietsirdīgi. Jūsu komentārs? 13) Vai pie Liepu alejas gājēju celiņa plānots kāds soliņš? Cilvēkiem to trūkst.
Lelde Drozdova-Auzāne
12. Kāds iedzīvotājs ziņojumu dēlī raksta- pašvaldība pret bāreņiem Babītes novadā izturas cietsirdīgi. Jūsu komentārs? Bērni – bāreņi saņem visu likumā noteikto atbalstu. Ja līdz šim nebija iespēju piešķirt dzīvokļus, apmaksājām īres maksu par dzīvojamo platību. 2017.gadā ir uzsākta divu ēku pārbūve, lai 2018.gadā varētu piedāvāt labiekārtotus dzīvokļus. Diemžēl LTV radīja pilnīgi nepamatotu ažiotāžu par šo tēmu. 13. Vai pie Liepu alejas gājēju celiņa plānots kāds soliņš? Cilvēkiem to trūkst. Uzdots izpētīt, vai ir iespējams šādu soliņu novietot. Sarežģī tas, ka praktiski nav drošas vietas ielas malā. Bet mēs meklēsim risinājumus.
Lelde Drozdova-Auzāne
10. Vai būs bezmaksas sabiedriskā transports pensionāriem un – kad? Bezmaksas sabiedriskā transporta pakalpojumu ieviešana pensionāriem praktiski nav realizējama, jo novadā sabiedriskos pakalpojumus nodrošina septiņi pārvadātāji, līdz ar to administrēšana ir ļoti sarežģīta Tiek domāts par nekustamā īpašuma nodokļa samazināšanu pensionāriem, iespējams, no 2018.gada. 11. Babītes ciems tiekot aizmirsts, viss lēnām pārceļas uz Piņķiem. Kā to risināt? Kad attīstība un ieguldījumi būs vienmērīgi? Babītes ciems netiek aizmirsts, gluži otrādi – ielas asfaltētas un apgaismotas, ūdenssaimniecība - pilnībā atjaunota un izbūvēta no jauna, jauni bērnu rotaļu laukumi, laukumi sporta aktivitātēm, tiek pārbūvēta ēka modernai bibliotēkai, dienas centram un sociālajam dienestam utt.
Lelde Drozdova-Auzāne
7. Jau 20 gadus pavasaros augstie gruntsūdeņi Piņķu ciema Jūrmalas un citās ielās appludina māju pagrabus. Vai pašvaldībai ir līdzekļi un zināšanas, lai to novērstu? Kā zināms, tad visā valstī gruntsūdeņu līmenis ir paaugstināts, pašvaldības institūcijas regulāri seko meliorācijas grāvju stāvoklim un tos tīra. Ap mājām jāierīko drenāžas. 8. Cilvēki raksta, ka ūdens kvalitāte ir briesmīga, veidojas kaļķakmens uz maisītājiem, bojājas trauku un veļas mazgātāji. Vai ES nedeva naudu ūdens infrastruktūras pārbūvei? Babītes, Piņķu ciemos un Priežciemā dzeramā ūdens kvalitāte ir pat labāka nekā ES normatīvajos aktos noteiktā. Ūdens cietību normatīvi nereglamentē un ES Kohēzijas fonda līdzfinansētajā ūdenssaimniecības attīstības projektā ūdens cietības samazināšana nebija paredzēta. 9. Apkures sezonā Piņķos vēlos vakaros, naktī un no rītiem gaiss ir smakojošs. Kā to risināsiet? Nav nekad dzirdēts par smakojošu gaisu apkures sezonā, jo Piņķu ciemā pārsvarā ir gāzes apkures katli.
Lelde Drozdova-Auzāne
4. Babītes novadā dzīvokļu pabalstus saņem 2,97% iedzīvotāju, kas Latvijas mērogā ir ļoti maz. Cilvēkiem tos nevajag vai pašvaldība tos maz izsniedz? Katra pabalsta prasītāja lūgums tiek rūpīgi izvērtēts un to saņem tikai tie, kuriem tas tiešām ir nepieciešams. 5. Vai un kā plānojat samazināt administratīvos izdevumus? Valstī nav ieviesta vienota administratīvo izdevumu metodika, katra pašvaldība to grāmato pēc saviem ieskatiem. 6. Kāpēc jau gadiem nevar savest kārtībā veloceliņa posmu Imanta- Priedaine? To izmanto tūkstošiem cilvēku, bet vienoties ar Latvijas Dzelzceļu nevar. Veloceliņš nav pašvaldības īpašumā, arī Latvijas Dzelzceļš to neatzīst par savu, tāpēc tiks lūgts Satiksmes ministrijai mēģināt risināt šo problēmu, jo pašvaldība ir gatava šo veloceliņu pārņemt savā īpašumā un apsaimniekot.
Lelde Drozdova-Auzāne
Sniedzu Jums Babītes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Ences atbildes uz uzdotajiem jautājumiem. Lelde Drozdova-Auzāne, Babītes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste 1. Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? Visi iecerētie projekti ir īstenoti vai atrodas īstenošanas procesā. 2. Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies? Valsts institūcijas negaidīta lēmuma dēļ nav uzsākts ūdenssaimniecības attīstības projekts Spilves ciemā. 3. Babītes novadam ir vieni no lielākajiem izdevumiem izglītībai, rēķinot uz vienu bērnu. Kāpēc? Tāpēc, ka ir veikti jaunu izglītības iestāžu ēku būvniecības darbi, kā arī turpinās padomju laikā būvēto ēku atjaunošana un izglītības iestāžu materiālās bāzes pilnveidošana. Maksājam konkurētspējīgas algas pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem un pārējam personālam izglītības iestādēs.
LTV Panorāma
Tā kā neizdevās nointervēt novada mēru projekta ietvaros, aicinām uz mūsu un iedzīvotāju jautājumiem atbildēt te: 1) Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? 2) Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies? 3) Babītes novadam ir vieni no lielākajiem izdevumiem izglītībai, rēķinot uz vienu bērnu. Kāpēc? 4) Babītes novadā dzīvokļu pabalstus saņem 2,97% iedzīvotāju, kas Latvijas mērogā ir ļoti maz. Cilvēkiem tos nevajag vai pašvaldība tos maz izsniedz? 5) Vai un kā plānojat samazināt administratīvos izdevumus? 6) Kāpēc jau gadiem nevar savest kārtībā veloceliņa posmu Imanta- Priedaine? To izmanto tūkstošiem cilvēku, bet vienoties ar Latvijas Dzelzceļu nevar. 7) Jau 20 gadus pavasaros augstie gruntsūdeņi Piņķu ciema Jūrmalas un citās ielās appludina māju pagrabus. Vai pašvaldībai ir līdzekļi un zināšanas, lai to novērstu? (turpinājums sekos)
Henrijs Kons
Kad beidzot būs gājeju un riteņbraucēju ceļš no Piņķiem, kas savienojas ar Babīti un Jūrmalu?
Ani
Apkures sezonā Piņķos vēlos vakaros, naktī un no rītiem gaiss ir smakojošs.
Ilze
Kāpēc jau gadiem nevar savest kārtībā veloceliņa posmu Imanta- Priedaine? To izmanto tūkstošiem cilvēku, bet vienoties ar LDz nevar.