Alsungas novads

Tautas panorāma

Результаты выборов самоуправлений 2017 г. (по состоянию к 04.06, 12:11)

(Источник: ЦИК)

 • Проголосовало: 727 839 / 1 443 801 (50,41%)
+ -
 • 1. "LATVIJAS ZEMNIEKU SAVIENĪBA"

  33,57%
 • 2. Par Alsungas novada izaugsmi

  26,43%
 • 3. Suitu zeme

  22,94%
 • 4. Par iedzīvotāju interesēm

  15,66%

Доска объявлений

Добавить комментарий
Aivars Sokolovskis (politiķis)
7) Jauniešus atbalstām ar telpām savas uzņēmējdarbības veikšanai, kā arī atbalstām ar dzīvojamās platības iedali. Pašvaldībā strādā arī projektu koordinatore, kuras pienākumos ietilpst darbs ar jauniešiem, līdz ar to jaunieši tiek iesaistīti dažādu pasākumu organizēšanā un iesaistīti saturīga brīvā laika pavadīšanā. Nodrošinām jauniešiem darba vietas vasaras brīvlaikā, piemēram, par gidiem tūrisma sezonā u.c. Organizējam sporta pasākumus un sporta komandas. Katru gadu godinām jaunos uzņēmējus, motivējot arī citus uzsākt uzņēmējdarbību. Savukārt ar lielāko ražošanas uzņēmumu SIA “Venta FM” ir ļoti laba sadarbība jauniešu nodarbinātības veicināšanā. Konsultējam jauniešus un arī citus iedzīvotājus par projektu un investīciju piesaistes iespējām. Sadarbojamies ar LIAA Kurzemes biznesa inkubatoru par jauniešu iesaisti uzņēmējdarbībā. Ar cieņu, Alsungas novada domes priekšsēdētājs Aivars Sokolovskis
Aivars Sokolovskis (politiķis)
6)Nav taisnība, ka sabiedriskais transports kursē 1 reizi dienā, transports uz un no Kuldīgas tiek nodrošināts 5 reizes dienā plkst.4.00; 7.00; 9.00; 15.30, 17.30. Uz Alsungas centru nodrošinām pašvaldības transportu no vietām, kur nekursē sabiedriskais pārvadātājs novada ietvaros. Tiks risināts jautājums arī par transporta nodrošināšanu uz Ventspils novada Jūrkalni, lai nodrošinātu savienojumu ar Ventspils-Liepāja maršruta autobusu. Veiksim iedzīvotāju aptauju par papildus maršrutu un vēlamo kursēšanas laiku nepieciešamību. Apzinām uzņēmējus, kuri ir gatavi nodrošināt iedzīvotāju pārvadājumus pēc nepieciešamības.
Aivars Sokolovskis (politiķis)
4)Neredzu pašreiz šķēršļus, lai novads nevarētu pastāvēt, taču nākotnē viss atkarīgs no valsts politikas un novadu reformām. Līdz šim esam spējuši nodrošināt visus nepieciešamos pakalpojumus iedzīvotājiem. 5)Administratīvās izmaksas neveido tikai personāla atalgojums, bet pie tām tiek pieskaitīti arī citi izdevumi, piemēram, skolēnu, olimpiāžu uzvarētāju apbalvošana, iedzīvotāju godināšanas pasākumi utt.. Lai statistiski neradītu iespaidu, ka administrācijas izdevumi ir lieli, tiks veiktas izmaiņas grāmatvedības uzskaitē.
Aivars Sokolovskis (politiķis)
3)Alsungas novads Eiropas fondu līdzekļus ir apguvis sava budžeta līdzekļu iespēju robežās, taču ir bijuši arī citi šķēršļi, piemēram, ūdenssaimniecības sakārtošanu nebija iespējams realizēt dēļ ūdensvadu un kanalizācijas sistēmu piederības privātam uzņēmējam, taču šinī plānošanas periodā arī nevaram apgūt iepriekšminētos līdzekļus, jo novadā iedzīvotāju skaits nesasniedz 2000, kā nosaka Ministru kabineta noteikumi. Diemžēl Eiropas finansējuma apguvē bija iestājusies pauze, jo iepriekšējais sasaukums bija iesācis projektus, kurus sava sasaukuma perioda sākumā pabeidzām, bet, savukārt jaunā plānošanas perioda projektu ieviešana kavējās valsts līmenī.
Aivars Sokolovskis (politiķis)
2)Darbi, kas neizdevās, jāpiemin, ka neizdevās realizēt projektu par tirdzniecības namiņa izbūvi, dēļ būvprojekta un būvniecības cenu sadārdzinājuma. Otrs darbs, kas neizdevās un par ko deputāti nespēja vienoties ir ātruma ierobežojošās barjeras uzstādīšanu Alsungas centrā. Neguvām arī atbalstu LEADER projektā par vienota rotaļu laukuma un atpūtas vietas izveidi Alsungā, taču rūpējoties par bērniem, pašu spēkiem un budžeta līdzekļiem uzstādījām 2 nelielas rotaļu iekārtas Alsungā.